Het OM eist gevangenisstraffen van één tot zeven jaar tegen acht verdachten die volgens het OM behoren tot een radicale groep binnen de zogeheten soevereinen. Geen gezellige lieden, om het zachtjes uit te drukken. Vandaar dat de AIVD ze begon te volgen.
Volgens het OM hadden de betrokkenen plannen om de Nederlandse staat omver te werpen: in chats en documenten bespraken zij hoe zij het gezag van de overheid wilden breken, hadden ze wapens aangeschaft en streefden ze naar het instellen van een alternatief systeem met sheriffs, juryrechtspraak en milities.
Drie van de verdachten, ook wel bekend als de Deventergroep, kregen de zwaarste eis: zij zouden een lokale militie vormen, de burgemeester van Deventer als doelwit hebben, en wapens hebben gekocht en voorbereid voor actie. Voor hen werd zeven jaar cel geëist.
Twee andere verdachten worden beschouwd als oprichters van de organisatie Common Law Nederland Earth (CLNE) / Volksraad; tegen hen werd respectievelijk 36 en 30 maanden geëist.
Hun onvrede begon, daar heb je het weer, tijdens de coronapandemie, ze waren het niet eens met de overheidsmaatregelen en de vaccinatiecampagne, maar die hield ook daarna aan.
Sheriffs en milities mochten met burgerarresten ‘agenten van de voormalige regimes voor de rechter brengen’ en zouden ook zijn ‘actief land en rijkdom van de Naties terug mogen vorderen’. Marco M. was zelf ook benoemd tot sheriff. Want ja, je accepteert niets van de overheid, maar creëert wel doodleuk je eigen rechtssysteem.
En wie zijn mond voorbij praatte kon op maatregelen rekenen. ‘Degene die snitcht, of zijn mond voorbij praat, die brengen we weg. Drie meter onder de grond. Daar is iedereen mee akkoord gegaan.’

Geen opmerkingen:
Een reactie posten