Niet de AIVD, maar incompetentie heeft geleid tot het vertrek van Flavio Pasquino bij Blckbx. Blijkt uit de verklaring van het 'enig overgleven bestuurslid' Jan van Aken.
Sedert 2022 gaat Blckbx, onder leiding van Pasquino, volgens Van Aken gebukt onder interne problematiek dat zich uit in onenigheid tussen meerdere besturen. Ook zou hij consequent bestuursbesluiten naast zich hebben neergelegd.
Zo werd hij ook aangesproken op de aanhoudende hoge kosten, wat uiteindelijk resulteerde in een crowdfundactie en de belofte van Pasquino 'om niet nogmaals dezelfde fouten te maken en de benodigde stappen te nemen om Blckbx weer gezond te krijgen'. De beloofde stappen werden door Pasquino echter niet uitgevoerd waardoor Blckbx wederom voor financiële uitdagingen staat.
'Het is over de periode van 2020 – 2025 steeds weer gebleken dat dhr. Pasquino niet over de juiste kwaliteiten bezit om een organisatie financieel in goede banen te leiden.'
Uit de reacties onder het artikel blijkt dat het vertrek van Pasquino niet goed is gevallen bij de volgers. 'Wat begon als een ongefilterde publieke ruimte werd langzaam herverdeeld, herstructureerd, uitgehold. En opvallend vaak liep er één figuur als schaduw door dat proces heen: Jan van Aken. Ooit voorgesteld als verbinder, bestuurder en bewaker van ‘vrije journalistiek’, maar in praktijk uitgegroeid tot een katalysator van verstoring, verdeel en heers.'
Geen opmerkingen:
Een reactie posten